موسسه آموزش عالی ربع رشید | Higher Education Institute of Rab-Rashid

برگزاری مراسم یادبود چهلم شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یادبود چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی مراسمی با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی و بسیج دانشجویی در محل موسسه ربع رشید در 26/11/98 برگزار گردید. مراسم پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی، با خوش آمدگویی و سخنرانی ریاست محترم موسسه جناب آقای دکتر محبوب همراه بود. ایشان در این سخنرانی به تبیین دست آوردهای علمی انقلاب اسلامی و نیز وجوهی از شخصیت سردار سلیمانی پرداختند. مراسم در ادامه با پخش کلیپ ها ی متنوعی درباره سردار سلیمانی و انقلاب اسلامی همراه بود. در ادامه مدیر گروه محترم معارف اسلامی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا زارع زاده نجفی به ایراد سخنرانی در تبیین بیانیه تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی پرداختند که مورد توجه حضار قرار گرفت. همچنین در ادامه مراسم جناب آقای جواد غفاری از جانب بسیج دانشجویی به سخنرانی درباره وجوه شخصیتی شهید سردار سلیمانی پرداختند.

 

در این مراسم ریاست محترم موسسه، معاونت آموزشی و پژوهشی و جمعی از مدیران و دانشجویان موسسه حضور داشتند
به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه ایشان مراسمی در روز شنبه مورخه 1398/10/14به رسم یادبود در موسسه آموزش عالی ربع رشید برگزار شد.

 


برگزاری دوره ی آموزش امداد عمومی کمک های اولیه برای دانشجویان توسط دفتر مشاوره موسسه و با همکاری سازمان هلال احمر به مدت 22 ساعت

 

 

 

 


 

برگزاری جلسه سخنرانی پیش گیری از آنفولانزا برای دانشجویان توسط دفتر مشاوره موسسه با حضور مرکز سلامت الهیه جناب آقای دکتر چایچی در روز دو شنبه مورخه 1398/9/25

سمینار یک روزه دانشجویان مترجمی زبان انگلیسی موسسه تحت عنوان

Translation Studies & Interdisciplinary Discourses

با حضور اساتید و دانشجویان در روز یکشنبه 1398/09/17 در محل موسسه برگزار شد و پس از سخنرانی اساتید محترم در پایان از سخنرانان سمینار با تقدیم لوح،تقدیر بعمل آمد.

گزارش شرکت موسسه آموزش عالی ربع رشید در رویداد رینوتکس2019
جشنواره ی نوآوری و فناوریهای ربع رشید (رینوتکس) یکی از بزرگترین رویدادهای کشور در زمینه ی نمایش و تجاری سازی ایده ها و فناوری های جدید ملی و بین المللی به شمار می‌رود. هفتمین دوره ی این جشنواره نیز مانند سال‌های گذشته در محل نمایشگاه بین المللی تبریز از تاریخ 13/8/98 به مدت چهار روز برگزار گردید. دانشجویان عضو انجمن علمی زیست شناسی ربع رشید با راهنمایی دکتر خواجه نصیری نیز با ارائه ی دوازده طرح و ایده ی نوآورانه در این رویداد بزرگ شرکت نمودند.

 

 

عناوین محصولات و طرح های ارائه شده در هشتمین دوره ی رینوتکس به شرح زیر میباشد:
 1. افزایش تولید نفتوکینون ها با استفاده از روش کشت بافت.
 2. چسب زخم گیاهی
 3. سیستم اسمارت فارم و کشاورزی هوشمند
 4. اسپری اسکرین کلینر
 5. اسپری سی‌سالت جهت تقویت و حالت دهی مو
 6. مایع دستشویی گیاهی مناسب برای پوست های حساس
 7. لوسیون دهانشویه‌ی گیاهی
 8. ماده ی زیستی تسکین دهنده ی سرفه
 9. سیستم پایش و کنترل استرلیزاسیون اتاق عمل
 10. پماد ضددرد مینرواپین
 11. شربت سرماخوردگی منتاکولد
 12. قرص گیاهی بیحس کننده موضعی و ضدعفونی کننده ی اوژونامب
  همچنین غرفه ی موسسه ی آموزش عالی ربع رشید در طی این نمایشگاه میزبان بازدیدکنندگان بسیار زیادی بوده که در این بین بازدید مسئولین محترم استانی و کشوری از دست آوردهای دانشجویان بسیار حائز اهمیت بود.

معاون محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز از این غرفه بازدید نمودند که در این بازدید دانشجویان انجمن علمی زیست شناسی ربع رشید ضمن ارائه ی توضیحات در رابطه با طرح های ارائه شده در مورد افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه نیز پیشنهادهایی را مطرح کردند.

بازدید سرکار خانم دکتر آقاپور نماینده ی محترم شبستر در مجلس شورای اسلامی از غرفه ی موسسه ی آموزش عالی ربع رشید و گفتگوی ایشان در جمع دانشجویان این موسسه از جمله رویداد های مهم این دوره از نمایشگاه به شمار میرفت.

جناب آقای دکتر هاشمی ریاست محترم مرکز رشد نیز با حضورشان دراین غرفه فرآیند تجاری سازی و فعالیت های حوزه ی شرکت های دانش بنیان را بیان کردند. همچنین طبق هماهنگی های صورت گرفته در این جلسه مقرر شد که با توجه به فعالیت گسترده ی انجمن علمی  زیست شناسی ربع رشیدارتباط این انجمن با مرکز رشد و فناوری نیز افزایش پیدا کند.

همچنین جناب آقای مهندس حسین زاده معاونت محترم سازمان غذا و داروی استان آذربایجان شرقی نیز با حضور در غرفه ی ربع رشید توصیحات لازم را در رابطه با نحوه ی تجاری سازی محصولات مرتبط با حوزه ی بهداشت و سلامت را ارائه کردند.

حضور ریاست محترم موسسه ی آموزش عالی ربع رشیدی و هیئت همراه ایشان( جناب اقای دکتر جباری و مهندس شیخ لو) نیز یکی از مهمترین رویدادهای این نمایشگاه بود. همچنین دانشجویان انجمن علمی ضمن ارائه ی توضیحات لازم در رابطه با هر طرح نوآورانه از رهنمود های ایشان در زمینه ی توسعه و تجاری سازی این محصولات استفاده نمودند.

گفتگوی صمیمانه ی جناب آقای دکتر محبوب با دانشجویان باعث دلگرمی هرچه بیشتر و افزایش انگیزه ی دانشجویان نسبت به فعالیت های بیشتر در زمینه های علمی و صنعتی گردید.

حضور صمیمانه ی جناب آقای دکتر بشیری و خانم دکتر زمانی در جمع دانشجویان باعث دلگرمی هرچه بیشتر و افزایش انگیزه ی دانشجویان نسبت به فعالیت های علمی گردید.

 

 


 

مراسم جشن دانش­آموختگی
مراسم جشن دانش­آموختگی دانشجویان ورودی سال 94موسسه ربع رشید در تاریخ 98/6/04با حضور ریاست محترم موسسه جناب آقای دکتر محبوب و معاون آموزشی و پژوهشی و مدیر امور اداری و سرپرست مدیریت فرهنگی و تعدادی از اساتید در تالار پژوهش سرای آذربایجان برگزار گردید. مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و با خوش آمد­گویی و ایراد سخنان دکتر محبوب ریاست محترم موسسه و آقای صبوری مدیر گروه علوم انسانی ادامه یافت. سپس دانش­آموختگان در دسته بندی منظم به دریافت لوح تقدیر دعوت شدند. در ادامه برنامه، هنرمندی گروه موسیقی نشاط خاصی به جشن بخشید و مورد استقبال و تشویق حضار قرار گرفت. سخنرانی خانم دکتر خواجه نصیری مدیر گروه علوم زیستی بخش دیگری از این مراسم بود.حسن ختام برنامه قرائت سوگند نامه و تقدیر از اساتید موسسه و پرتاب کلاه توسط دانشجویان بود که به شکل منظم و پراحساسی انجام گرفت.
در این مراسم 170 دانشجوی دختر و پسر ورودی سال 94 دانش­آموختگی خود را جشن گرفتند.

 


 

تبریک
انتخاب شایسته جناب آقای دکتر محبوب ریاست محترم موسسه آموزش عالی ربع رشید بعنوان “پیشکسوت نمونه استان” در حوزه علوم، آموزش و پژوهش در همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان را تبریک گفته و توفیقات روز افزون ایشان را از درگاه ایزد منّان مسئلت می نمائیم.

 


مراسم بزرگداشت روز معلم با حضور اساتید و مسئولان موسسه آموزش عالی ربع رشید
روز چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ در سالن اجتماعات پژوهش سرای دانش آموزی برگزار
شد.
در آغاز این مراسم آقای پروفسور دکتر محبوب رئیس دانشگاه با گرامیداشت سالروز
شهادت استاد مطهری، روز معلم را به اساتید تبریک گفت. ایشان همچنین به ا هم اقدامات
انجام شده در جهت ارتقای علمی، جذب اساتید و جذب دانشجو پرداخت.
دومین سخنران جناب آقای زارع زاده مدیر گروه معارف اسلامی ضمن تجلیل از مقام معلم
به تمجید از کیفیت علمی و اخلاقی دانشجویان و کارکنان موسسه پرداخت و در پایان از
هیأت امناء به خاطر بازسازی و تجدید حیات علمی و معنوی ربع رشیدی در خاک خطه
آذربایجان شرقی و شهر اولین ها تبریز قدردانی و تشکر فراوان کرد.
سپس طی مراسمی که با حضور دکتر پورفیض رئیس اسبق دانشگاه تبریز برگزار گردید،
از اساتید نمونه موسسه آموزش عالی ربع رشید با اهدای جوایز تجلیل و قدردانی بعمل آمد.
همچنین از دانشجویان فعال در انجمن های علمی و فرهنگی با اهدای جایزه تقدیر شد.
سومین سخنران این مراسم جناب آقای دکتر مهبودی عضو هیأت علمی موسسه با ارایه
مقاله ای تحت عنوان “جوال خوشه چین” به تشریح مجموعه خصیصه های پسندیده معلمی
جناب آقای پروفسور دکتر محبوب به عنوان نماینده راستین اساتید پرداخت. در این مقاله
دکتر مهبودی تاکید کرد که وقتی از معلمی قدردانی می شود در واقع از ایشان بعنوان
نماینده خصیصه های ستوده اش قدردانی میشود و بنابراین تجلیل از معلم تجلیل از خصیصه
هایش است، پس در چنین روزی شایسته است به موازات تجلیل از معلم یاد خصیصه های
ستوده معلمان راستین نیز گرامی داشته شود.
در پایان حاضران از برنامه های متنوع دانشجویان و موسیقی زنده بهره مند گردیدند.